Enerji Merkezi
Enerji Danışmanlığı
Değer Tespiti ve Finansman
Proje Yönetimi
Hizmetler / Değer Tespiti ve Finansman / Risk Analizi

 

Enerji yatırımlarının gerçekleştirilmesi ve işletilmesi aşamasında çeşitli riskler bulunmaktadır. Enerji Merkezi, risklerin doğru şekilde ilgili taraflara dağıtılması için yatırımcılara destek hizmetler sunmaktadır.

Enerji Merkezi öncelikle projenin barındırdığı tüm riskleri tanımlamaktadır. Örneğin yapım dönemindeki başlıca riskler, maliyet artışı, yapım süresinin uzaması, imalat kalitesi ve teçhizat kalitesidir. İşletme dönemindeki başlıca riskler ise kur riskleri, elektrik fiyatı ve yakıt fiyatları gibi piyasa riskleridir.

Enerji Merkezi, proje paydaşlarının taşıdıkları riskleri doğru şekilde tanımlamalarına yardımcı olduktan sonra riskin nasıl kontrol edileceğini ve riski hangi tarafın ne oranda üstleneceğini belirlemelerine yardımcı olur. Bu kapsamda yapım dönemi risklerinin minimize edilmesi için Enerji Merkezi tarafından teknik şartnameler ve yüklenici sözleşmelerinde performans testleri, garanti, teminat ve cezalar eksiksiz olarak tanımlanır.

 

Ankara: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:3 Next Level Ofis Binası A Blok Kat:15 No:77 Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE, T:+90 312 285 40 30, F:+90 312 285 40 34, info@enerjimerkezi.com.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır.© 2011 Enerji Merkezi
Web Tasarım