Enerji Merkezi
Enerji Danışmanlığı
Değer Tespiti ve Finansman
Proje Yönetimi
Hizmetler / Değer Tespiti ve Finansman / Proje Geliştirme

Enerji Merkezi, elektrik sektöründe portföy sahibi olmak isteyen firmalar, yatırımcılar veya fonlar için yeni proje geliştirme, mevcut projelerin devir alınması ve santral özelleştirme süreçlerinde ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri sunmaktadır.

Yeni proje geliştirilmesi için öncelikle projenin teknik karakteristiklerine uygun proje sahası alternatiflerinin tespit edilmesi gereklidir. Bu aşamada teknik kısıtlar kadar sahanın lojistik analizi, enterkonnekte sisteme bağlantı imkanları, sosyal ve çevresel etkileri değerlendirilmelidir.

Yatırıma uygun sahalar için Enerji Merkezi tarafından ön fizibilite hazırlanmakta ve fayda-maliyet analizleri yapmaktadır. Daha sonra yatırımcıların beklentilerine uygun bulunan projeler için teknoloji seçimi yapılarak projenin iş modeli oluşturulmaktadır. İş modeli ile projenin işletme senaryoları, maliyet yapısı, nakit akımları ve nasıl finanse edileceği daha detaylı olarak analiz edilmektedir. Daha sonra müşterinin ihtiyaçlarına göre konsept tasarım, fizibilite raporu, finansman süreci yönetimi, ihale süreci yönetimi, sözleşme yönetimi ve yapım yönetimi gibi tam süreç yönetim hizmetleri verilmektedir.

 

Ankara: Kızılırmak Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:3 Next Level Ofis Binası A Blok Kat:15 No:77 Çankaya-ANKARA/TÜRKİYE, T:+90 312 285 40 30, F:+90 312 285 40 34, info@enerjimerkezi.com.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır.© 2011 Enerji Merkezi
Web Tasarım